Wybielanie

Bielsze zęby maja wpływ na twój wygląd i samopoczucie.
Z upływem czasu zęby naturalnie ciemnieją, ale dzięki nowoczesnej technologii możemy ten proces cofnąć i przywrócić Twoim zębom ich kolor z dzieciństwa.

Istnieją dwie metody wybielania zębów: wybielanie w gabinecie dentystycznym oraz wybielanie systemem domowym.

W obu przypadkach zęby pokrywane są żelem wybielającym. W gabinecie dentystycznym zabieg ten trwa ok. godziny a żel aktywowana jest światłem.

Wybielanie sposobem domowym trwa 8­21 dni. Żel zakłada się na zęby w specjalnie przygotowanych szynach na 6­8 godzin. Jest to system nocny .Tak więc nie koliduje z zajęciami dziennymi.

Proces ten obejmuje:

  • Pobranie wycisków i wykonanie łyżek (laboratorium)
  • Przystosowanie łyżek do indywidualnego pacjenta
  • Instruktaż dla pacjenta, wydanie preparatu i łyżek.
  • Wizyty kontrolne.

W czasie wybielania może pojawić się nadwrażliwość, która ustępuje po paru dniach. W przypadku jej wystąpienia proces wybielania można przerwać na jeden do ­trzech dni aż do zmniejszenia lub ustąpienia objawów. Przerwanie procesu wybielania nie wpłynie na jego skuteczność ani na trwałość, spowoduje jedynie wydłużenie. Podczas wybielania zębów wskazane jest unikanie a przynajmniej ograniczenie stosowania używek zawierających barwniki( tj. kawa ,herbata, napoje barwione)

Przewagą wybielania systemem domowym jest możliwość decydowania o stopniu wybielania. Pamiętajmy,że zęby za bardzo wybielone mają wygląd sztuczny.


« powrót