Nawyki skutecznego działania

Gabinet Smile Dental Studio opiera filozofię pracy na 7 nawykach skutecznego działania wg S.R. Covey’a.

Nawyk 1

Bądz proaktywny. Sam wybierz drogę.
Podczas pierwszej wizyty lub przy kolejnym przeglądzie zapoznajesz się z naszą ankietą, gdzie jedna ze stron poświęcona jest Tobie jako indywidualnej jednostce. Tam pojawiają się pytania odnośnie Twoich odczuć względem wyglądu własnych zębów, ich funkcjonalności oraz czy jest coś, co chciałbyś w ich wyglądzie zmienić. Przekazując nam informacje o swoich odczuciach, oczekiwaniach lub obawach pomagasz nam dobrać właściwe dla siebie leczenie.

Nawyk 2

Zaczynaj z wizją końca.
Większość pierwszorazowych pacjentów zgłaszających się do gabinetu nie ma w głowie ułożonego planu dotyczącego leczenia, ponieważ większość z nich nie wie jaki jest stan ich uzębienia. Przychodząc do naszego gabinetu nie bój się mówić o swoich oczekiwaniach czy o wymarzonym wyglądzie końcowym. Pomoże nam to ułożyć plan leczenia, nawet jeśli miałby być długoterminowy. Najważniejsze żeby był zgodny z Twoją wizją końcową.

Nawyk 3

Ustaw właściwe priorytety.
Gdy masz już nakreślony plan działania, możemy razem ustalić priorytety leczenia, osiągając postawione przez Ciebie cele we właściwej kolejności. Sam zobaczysz, że w ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy.

Nawyk 4

Myśl w kategoriach wygrana­wygrana.
Znaczy to tyle, że rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich. Wzajemne zrozumienie przez nas Twoich potrzeb, a przez Ciebie naszych możliwości jest kluczem do osiągnięcia sukcesu obu stron.

Nawyk 5

Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym.
Mówiąc prościej zanim wypiszesz receptę postaw diagnozę. W tym celu stawiamy sobie za nadrzędne zadania słuchanie pacjentów, otwarcie na ich potrzeby i zrozumienie. Na tej podstawie staramy się utworzyć plan leczenia zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Niejednokrotnie potrzeba dużo czasu, żeby się nawzajem zrozumieć.

Nasz zespół służy czasem i wiedzą, by osiągnąć wspólny cel.

Nawyk 6

Synergia – czyli zasady twórczej współpracy.
Razem z pacjentem zaczynamy z wiarą, że zaangażowane strony lepiej wnikają w dany problem, a osiągnięty rezultat to taki gdzie 1+1 to więcej niż 2.

Nawyk 7

Ostrzenie piły.
Oprócz codziennej pracy nasz zespół nieustannie się szkoli, by móc służyć pacjentom aktualną wiedzą. Od czasu do czasu jednak musimy przystanąć by się zregenerować – „naostrzyć piłę”.

Dokonujemy tego na różnych poziomach.

  • Fizycznym – uprawiając różne sporty: bieganie, tenis, jazdę na rowerze...
  • Społeczno­emocjonalnym – do pełnego spełnienia człowiek potrzebuje ekspresji emocji i życia społecznego. Angażujemy się więc w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne.
  • Duchowym – to zobowiązanie w stosunku do własnego systemu wartości. Jest to bardzo prywatny i najbardziej istotny obszar życia. Jedni z nas czytają Pismo Święte, inni medytują, jeszcze inni szukają ponadczasowych systemów wartości. Daje nam to uczucie siły , odnowy i chęci do służby drugiemu.
  • Umysłowym – czytanie dobrych książek.

« powrót