Mosty

Najczęściej zadawane pytania dotyczące mostów

Q. Dlaczego powinnam uzupełnić brakujący ząb?

A. Jedna z przyczyn jest Twój wygląd. Inna przyczyna jest fakt ze pozostawiona przestrzeń powoduje, że pozostałe zęby przejmują sile zgryzu. Zęby sąsiadujące z wolna przestrzenia mogą także przechyli się w jej kierunku zaburzając zgryz. To pociąga dalej utrudnione oczyszczanie, zatrzymywanie resztek pokarmowych i rozwój próchnicy.

Q. Jak uzupełnia się brakujący ząb?

A. To zależy od ilości zębów utraconych i kondycji zębów pozostałych. Są dwa sposoby na uzupełnienie brakujących zębów:

  • Pierwszy to uzupełnienie braków zębowych przez wyjmowana protezę
  • Drugi przez przymocowanie do zębów sąsiednich most.

Q. Z czego są zrobione mosty?

A. Najczęściej mosty są zrobione ze stopów metali :chromowo­niklowych, chromowych lub metali szlachetnych takich jak złoto i pokrytych porcelaną.

Q. Czy mosty są drogie?

A. Choć uzupełnienie to nie należy do najtańszych będzie służyło wiele lat. Poprawi tez wygląd i funkcje żucia. Wykonanie mostu jest praca bardzo precyzyjna i można ja porównać z ręcznym wykonaniem biżuterii. Na koniec nie każdy z nas może się łatwo pogodzić z uzupełnieniami wyjmowanymi z ust a mosty dają nam komfort jaki niesie ze sobą stale zamocowanie w jamie ustnej.

Q. Czy most wymaga specjalnej dbałości?

A. Most tak jak inne zęby musi być codziennie myty aby zapowiedz przykrym zapachom z ust jak również zapaleniu dziąseł .Do czyszczenia mostów służy cały szereg akcesoriów dostępnych u nas.

LAVA – uzupełnienia pełnoceramiczne na miarę XXI wieku Marzysz, aby odzyskać naturalny wygląd zębów i pewność siebie? Zastanawiasz się nad wyborem korony lub mostu? Porozmawiaj o uzupełnieniu Lava ze swoim dentystą

Zainspirowała nas natura

Tradycyjne korony zawierające metal mają ciemne zabarwienie, nie przepuszczają światła i wyglądają mało estetycznie. W przeciwieństwie do nich korony i mosty LAVA zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić. Za każdym razem, kiedy się uśmiechniesz, nikt nie zauważy różnicy. Światło przenika przez odbudowy Lava, tak jak przez prawdziwe zęby, co sprawia, że wyglądają naturalnie. Ponadto nosząc koronę lub most Lava nie musisz przejmować się, że ich kolor zmieni się wraz z upływem czasu.

Bez alergii i podrażnień

W odróżnieniu do tradycyjnych uzupełnień zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty Lava nie wywołują alergii. Idealne dopasowanie uzupełnień Lava do tkanek zęba nie powoduje podrażnień. Ta wyjątkowa dokładność osiągana jest dzięki innowacyjnej technologii – precyzyjnemu skanowaniu i cyfrowemu projektowaniu każdej podbudowy Lava.

Naturalna wrażliwość na temperaturę

Masz ochotę na lody lub gorącą herbatę, ale boisz się, że Twoje zęby przypomną o sobie? Niepotrzebnie. Możesz pić i jeść to, na co masz ochotę, bez bólu zębów i niepotrzebnego stresu. Materiał, z którego zbudowana jest korona i most Lava, chroni zęby przed działaniem niekorzystnych czynników.

Najważniejszy jest komfort

Bezproblemowo

Teraz nie musisz już martwić się, czy Twoja korona lub most zostaną uszkodzone przy większym nacisku podczas jedzenia. Badania wykazały, że wytrzymałość materiału, z którego zbudowana jest korona i most Lava, jest nawet trzykrotnie wyższa od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia. Uzupełnienia Lava są także niezwykle trwałe. Potwierdzają to wyniki licznych badań prowadzonych na całym świecie. Korony i mosty Lava są idealne zarówno do zębów przednich, jak i bocznych.

Sprawdzone rozwiązania

Lava jest systemem szeroko stosowanym na całym świecie. Uzupełnienia z Lavy zostały przetestowane przez setki tysięcy pacjentów i opisane w licznych publikacjach naukowych. Wybór materiału podbudowy Lava jest wynikiem długotrwałych badań i doświadczeń zainicjowanych na początku lat 90­tych. Placówki uniwersyteckie i znane instytuty badawcze przeprowadziły tysiące badań klinicznych oraz laboratoryjnych, które wykazały doskonałe własności optyczne i mechaniczne materiału Lava.

Na dowód wysokiej jakości na każdą podbudowę Lava pacjent otrzymuje certyfikat z 5 ­letnią gwarancją.


« powrót