Klub Wróżki Zębuszki

KLUB WRÓŻKI ZĘBUSZKI (0-10) ma na celu edukację i leczenie najmłodszych pacjentów.
Edukacja przez zabawę polega na przedstawieniu dzieciom, w zrozumiały dla nich sposób, zasad higieny jamy ustnej.
Pomaga nam w tym kangurzyca Tośka, która wraz z higienistką uczy dzieci prawidłowego dbania o ząbki, motywując je i zachęcając do przejęcia kontroli nad zdrowym uśmiechem.
Zachęcamy również rodziców do zaangażowania się w dbanie o higienę jamy ustnej swoich pociech, przez branie czynnego udziału w prawidłowym myciu zębów.
Metody dbania o higienę jamy ustnej są dostosowane do wieku dziecka.
Rozumiemy,że dzieci wraz z rodzicami trafiając do nas po raz pierwszy mają różnego stopnia obawy. Staramy się je rozwiać, wyjaśniając krok po kroku nasze postępowanie w leczeniu, zanim do niego przystąpimy.
Staramy się by oferowane przez nas zabiegi były całkowicie bezbolesne i wolne od stresu dla dziecka.
Stosujemy bezbólowe znieczulenie Wand. Każde dziecko wychodzi z gabinetu z nakleką dzielnego pacjenta.

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Dawno, dawno temu ,w krainie wysoko nad chmurami, żyły sobie : mama wróżka z trzema ślicznymi córeczkami małymi wróżkami..
Najmłodsza z nich , najbardziej figlarna , nie miała ochoty na naukę jak zostać dorosłą wróżką i zamiast siedzieć nad książkami wymykała się z domu i przylatywała na ziemię oglądać bawiące się dzieci. Nie chciała stać się dorosłą tak jak jej starsze siostry.
Pewnego dnia , gdy ponownie przebywała na ziemi , zauważyła płaczącego chłopca. Płakał , bo był bardzo przerażony , ponieważ stracił właśnie swój pierwszy ząbek. Malutka wróżka podfrunęła bliżej, i schowana za łóżkiem, poczekała aż chłopiec zaśnie. Gdy upewniła się ze chłopiec smacznie śpi wymieniła jego ząbek na zloty pieniążek. Chciała, żeby chłopiec był znów szczęśliwy gdy się rano obudzi.
Następnego dnia rano mały Tomek nie mógł uwierzyć własnym oczom. Chwycił pieniążek i pobiegł pokazać go rodzicom.
Uśmiechnięta twarz chłopca sprawiła malutkiej wróżce wielka radość. Poleciała zaraz opowiedzieć o tym swojej mamie. Mama wiedziała ze wróżka wymyka się często z domu ale nie wiedziała dokąd ja tak ciągnęło. Teraz sytuacja się wyjaśniła.
„Moja kochana – powiedziała mama – od dzisiaj będziesz wypełniać najważniejsze z zadań”
„ Najważniejsze? „– zdziwiła się mała wróżka. Była zawsze najmłodsza i nic ważnego dotąd nie przypadało jej w udziale.
„ Od dzisiaj – powtórzyła mama – będziesz latała wśród małych chłopców i dziewczynek a gdy one zaczną rosnąć i zaczną im wypadać mleczne ząbki – ty będziesz zamieniać ten moment na magiczne doświadczenie.
Będziesz łapać skarby dzieciństwa i zamieniać je na podarunki.
Mleczne ząbki , które przyniesiesz tutaj , twoje starsze siostry będą zawieszać na niebie by z ziemi wyglądały na tysiące gwiazd. Mała wróżka nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. I tak właśnie powstała wróżka Zębuszka.


« powrót